שטייגן פורטל עולם התורה
מבזקים
> ציור לפרשת השבוע להורדה!
מאת הצייר ר' יוני גרשטיין הי"ו


 שעון מעורר

פורטל המרצים
המרצים החרדים המומלצים
לזכר מורשת והנצחת
מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל


פרסום יהודי

עכשיו באתר שטייגן
775 אורחים
חדשות דרשו

מרן הגרי"ש אלישיב לראשי דרשו והגר"י אפרתי:

"יש מעלה מיוחדת ללימוד ההלכות ע"י תכנית 'קנין שביעית' של דרשו שהיא מצווה בשעתה"
24/11/2007

בביקור מיוחד שערכו ראשי ארגון "דרשו" במעונו של מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א, לקראת פתיחת תוכנית "קנין שביעית" בשיתוף ביהמ"ד להלכה בהתיישבות, הביע מרן שליט"א קורת רוח מרובה על התוכנית הייחודית שמטרתה להרבות את לימוד הלכות שביעית.

 

את תכנית הלימודים המיוחדת לשנת השמיטה – 'קנין שביעית' יזם 'דרשו' כחלק מהובלת המגמה של ריבוי לימוד שינון וחזרה בכל מקצועות התורה. תכנית זו מתווספת לשרשרת הגדולה והמיוחדת של תכניות 'דרשו' השונות כמו מבחני הדף היומי, המבחן המסכם, קנין הלכה, קנין ש"ס, מבחני בני הישיבות שכולם מטרה אחת להם להציב תכנית לימודים מוגדרת שתיצור מסגרת של לימוד שינון וחזרה תוך בדיקת החזרה באמצעות מבחנים ותמריצי המילגות.

 

לצורך כל תכנית מעמיד 'דרשו' קבוצת תלמידי חכמים מובהקים האחראיים על הכנת תכנית הלימודים המפורטת, עריכת המבחנים, בדיקת המבחנים ומעקב אחר תהליך התקדמות התכנית תוך שימת לב למשוב המתקבל כל העת מהנבחנים.

 

עם ההחלטה על פתיחת 'קנין שביעית' שולב בית המדרש להלכה בראשותו של הגר"י אפרתי בתהליך הקמת ויצירת תכנית הלימודים כאשר תלמידי חכמים מובהקים בראשותו שלהגר"י יוצרים וקובעים את סדר הלימודים ותכני הלימוד של תכנית ייחודית זו.  

 

בראשית הביקור אצל מרן הגרי"ש אלישיב, פירט הגאון רבי יוסף אפרתי שליט"א, ראש ביהמ"ד להלכה בהתיישבות, את עיקרי תוכנית 'קנין שביעית' על שלביה הייחודים, שמטרתה להרבות את לימוד הלכות שביעית בקרב ציבור האברכים וציין, כי עד עתה כבר הצטרפו ללימוד במסגרת תוכנית זו כאלף אברכים, כ"י. 

 

מרן שליט"א, עודד את העוסקים במלאכה חשובה זו, ואמר כי "לימוד הלכות שביעית בתקופה זו היא מצווה בשעתה, בעיתו ובזמנו". כמו כן בירך את כל הנבחנים ולומדי 'קנין שביעית' בברכת הצלחה מיוחדת.

 

לאחר מכן העלה הגר"י אפרתי שליט"א בפני מרן שליט"א, את הפעילות הרחבה של 'דרשו' הנעשית במשך כל השנה בקרב ציבור בני הישיבות ואברכי הכוללים בהיכלי התורה, על-ידי תוכניות לימוד וחזרה מגוונות שזכו בס"ד להצלחה רבה.

 

מרן שליט"א, בירך את הנבחנים הרבים והביע משנה הערכה לנשיא הארגון, הר"ר דוד הופשטטר, על נשיאתו בעול של כל מפעלי 'דרשו' החשובים, ובירך את הנהלת הארגון בהצלחה רבה ושיזכו להגדיל תורה ולהאדירה.

עוד מחדשות דרשו
שידור חי מכנס האדיר של דרשו ט"ו תמוז תשע"ג, 21/06/2013
תמונות סיומי "דרשו" קיץ תשע"ב, 2/08/2012
כינוס עולם התורה סיומי 'דרשו', 24/05/2012
אמת מה נהדר - תשע"ב, 16/02/2012
עשרות שיעורים יומיים בדף היומי בהלכה בכל רחבי תבל , 8/02/2011
היערכות ב'דרשו' לתחילת לימוד סדר קדשים, 2/11/2010
הודעה חשובה ללומדי 'קנין הלכה' , 25/07/2010
בין הזמנים של תורה!, 13/07/2010
תכנית ומיקום המבחנים לשנת תש"ע, 22/06/2010
חדש! עלון 'דרשו' מס' 9, 14/02/2010
Next Page  [6]

© כל הזכויות שמורות לבעלי התכנים ולאתר שטייגן
עצם הגלישה והשימוש באתר הינו הודאה על הסכמה לתנאי השימוש.התכנים באתר נשלחים ע"י גולשים. אנו עושים את מירב המאמצים לבדוק זכויות יוצרים לתוכן. אם בכל זאת ישנו תוכן השייך לך או שאתה בעל הזכויות או כל תוכן פוגע אנא פנה אלינו דרך "צור קשר"
או בפקס 08-63608080  ונסירו מיידית. תודה על שיתוף הפעולה.
שותפים לאחזקת האתר:  
בסיוע עמותת חינוך וסיוע באהבה מ.ע. 580418440
אחסון אתרים יהודי מתקדם ציוד משרדי לעסקים אנטי וירוס

בניית אתרים בניית אתרים