שטייגן פורטל עולם התורה
מבזקים
> ציור לפרשת השבוע להורדה!
מאת הצייר ר' יוני גרשטיין הי"ו


 שעון מעורר

פורטל המרצים
המרצים החרדים המומלצים
לזכר מורשת והנצחת
מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל


פרסום יהודי

עכשיו באתר שטייגן
491 אורחים

"בקיצור" סיכומי סוגיות בדרך קצרה

שלוש פעמים עברתי על הש"ס בשיעורי ה"דף היומי" אולם רק אחרי שהתחלתי ללמוד עם ה"בקיצור", הרגשתי בפעם הראשונה שאני לומד כמו שצריך. [א.ה]

 

כמה פעמים קמת אחרי השיעור היומי בגמרא, והרגשת שאתה באמת יודע בצורה ברורה את כל הנושאים עליהם היה השיעור? עם ה"בקיצור" תהיה כל הסוגיה מובנת וברורה בכל יום ויום.

 

כמה פעמים נגשת לדף גמרא בחשק וברצון ללמוד ולהבין ולא עלה בידך? עם ה"בקיצור" תהיה כל הסוגיה מובנת וברורה.

 

מבצע לבאי אתר שטייגן! 50 הראשונים שיחתמו על מנוי שנתי על "בקיצור", יקבלו שי, "בקיצור" על מסכת ברכות שני כרכים [בשווי 50 ₪]..  יש לציין לנו, שהפניה נעשית דרך האתר.

טופס הרשמה להורדה והדפסה 

 

להזמנות:

"בקיצור" רח' פלדמן 8 בני ברק מיקוד 51383

0504100091 או 036192647

פקס 036194371 או 036199188

דוא"ל: bekitsur@zahav.net.il

כתובת אתר בקיצור

http://sites.google.com/site/bekitsur/

לרפואה והנצחות ועוד... בתנאים מיוחדים בפלאפון: 057-3174903

© כל הזכויות שמורות למחבר י. א. ה


חוברת בקיצור

חיבור זה הנקרא "בקיצור", יוצא לאור על סדר הדף היומי כבר למעלה משבע שנים. מטרת החיבור לסייע ללומד להלך בסוגיה בדרך כבושה וסלולה, ובכך לקיים את דברי חז"ל במסכת פסחים, לעולם ישנה אדם דרך "קצרה", שהיא הדרך הקצרה להיכנס לסוגיית הגמרא, באופן שיהיו הדברים ברורים ומאירים, לומדים רבים נעזרים בחיבור זה, להכנת הדפים הנלמדים. כמו כן מסייע חיבור זה, לחזור בזמן קצר על הלימוד, להיות מהזורעים וקוצרים, ולהציל ממה שאמרו חז"ל במסכת סנהדרין, כל הלומד ואינו חוזר כזורע ואינו "קוצר", [ומלבד החזרה על החומר על ידי קריאת סיכומי הסוגיות כמות שהם, ניתן לקרוא מילים מודגשות בלבד, שהן תמצית הסיכום, וקריאתן היא חזרה מהירה על עיקרי הדברים]. תועלת נוספת באה מחיבור זה גם ללומד מסכת אחת, הנצרך לעיין בסוגיה מסוימת במסכת אחרת, שעל ידי עיון בסיכום אותו עניין, יכנס מהרה לעובי הסוגיה הנצרכת לו.

  • החיבור הזה מיוסד על סדר הגמרא בלבד, ודיני המשניות באים על סדר דפי הגמרא.
  • אותיות הגדולות הן דברי הגמרא על פי פירוש רש"י.
  • דברי התוס' באים באותיות קטנות. [הרבה מדברי התוס' המבארים את הסוגיה, משולבים בתוך הסיכום. ושאר דברי התוס' באים בהערות].
  • בהרבה מקומות שיש בגמרא חלקי פסוקים, הובאו הפסוקים בשלמות, כשהחלק המובא בגמרא נדפס באותיות גדולות, והשלמת הפסוקים באותיות קטנות.
  • האותיות המודגשות הן תמצית ה"בקיצור" וניתן לקרותן בפני עצמן.


14/09/2010
כידוע אבן היסוד של ההלכה היהודית, הוא התלמוד הבבלי, ומחתימת התלמוד ועד ימינו, למעלה מאלף וחמש מאות שנה, כמעט אין הלכה, שאינה מעוגנת ונסמכת על היסוד הזה...
1/02/2008

© כל הזכויות שמורות לבעלי התכנים ולאתר שטייגן
עצם הגלישה והשימוש באתר הינו הודאה על הסכמה לתנאי השימוש.התכנים באתר נשלחים ע"י גולשים. אנו עושים את מירב המאמצים לבדוק זכויות יוצרים לתוכן. אם בכל זאת ישנו תוכן השייך לך או שאתה בעל הזכויות או כל תוכן פוגע אנא פנה אלינו דרך "צור קשר"
או בפקס 08-63608080  ונסירו מיידית. תודה על שיתוף הפעולה.
שותפים לאחזקת האתר:  
בסיוע עמותת חינוך וסיוע באהבה מ.ע. 580418440
אחסון אתרים יהודי מתקדם ציוד משרדי לעסקים אנטי וירוס

בניית אתרים בניית אתרים